آیا پارکت لمینیت برای منازل مناسب است؟

آیا پارکت-لمینیت برای منازل مناسب است؟

آیا به دنبال کفپوش های لمینیت هستید؟ هنگام خرید کفپوش اولین سوالی که به ذهن هرکس می رسد این است که چه کفپوشی مناسب خانه است. یکی از سوالاتی که در دنیای مجازی بسیار جستجو می شود مربوط به پارکت-لمینیت است. آیا پارکت-لمینیت برای منازل مناسب است؟

در ابتدا به طرح این سوال می پردازیم که پارکت-لمینیت چیست؟

وجود پارکت-لمینیت ها دیدگاه طراحان داخلی را نسبت به کفپوش خانه ها عوض کرده است. به سادگی می توان گفت که پارکت-لمینیت از لحاظ گرافیکی و زیباشناختی بسیار تأثیرگزار است و براحتی بر روی سطوح مختلف نصب می گردد.

چرا پارکت-لمینیت؟

از لحاظ اقتصادی پارکت-لمینیت بسیار مقرون به صرفه است. از لحاظ ظاهری شبیه چوب طبیعی است با این تفاوت که بسیار ارزان تر است، راحت تر نصب می شود، و هزینه های نصب آن هم نیز کم است.نکته قابل توجه دیگری که باعث می شود پارکت-لمینیت مناسب منازل باشد این است که مادام العمر هستند. بدین معنا که براحتی خراشیده و یا لک نمی شوند و به دلیل ضد اشعه UV بودنشان به هیچ وجه مات و رنگ پریده نمی شوند. در بدترین حالت اگر قسمتی از آن آسیب ببیند می توان آن را براحتی، به سادگی و هزینه کم تعمیر کرد. می توان به جرات گفت که میانگین سن پارکت-لمینیت بین 15 تا 20 سال است.

کدام یک از قسمت های خانه را می توان با پارکت-لمینیت پوشش داد؟

پارکت-لمینیت را می توان در تمامی قسمت های خانه نصب کرد. تنها باید این نکته را در نظر داشت که برای هر قسمت چه نوع کیفیتی مناسب است. مکان هایی مثل حمام ها و آشپزخانه ها برای طراحان داخلی کمی چالش برانگیز هستند، چراکه این مکان ها در معرض مستقیم آب قرار دارند. بنابراین باید از پارکت-لمینیتی استفاده نمود که ضد آب باشد. استفاده از پارکت-لمینیت های بی کیفیت در این مکان ها باعث ایجاد مشکلات فراوان در کوتاه مدت می شود. در نتیجه انتخاب پارکت-لمینیت با کیفیت مهم ترین بخش خرید محسوب می شود.